E-Devlet Üzerinden İlk Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

ÖGG Kimliğiniz Evinize Kadar Gelebilir

E-Devlet Üzerinden İlk Kimlik Kartı Başvurusu

E-Devlet üzerinden bu işlemleri yapabilmek için öncelikle E-Devlet aktif olarak kullanıyor olmalısınız. Telefon ve E-postanızın onaylanmış olması gereklidir.

Özel güvenlik kimlik müracaatları artık E-Devlet üzerinden yapılabilecek. Özel güvenlik kimliğine yönelik kimlik başvurusu yapmak isteyen adaylar bağlı oldukları İlin Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine gitmeden kimlik başvuru işlemlerini tamamlayabilecek.

Kimlik Kartı Başvuru

Özel Güvenlik Kimlik Müracaatlarını
e-Devlet Üzerinden Yapmak İşleri kolaylaştırıyor.

Özel Güvenlik Eğitimi sonrası, Sınavı kazanan ve Özel Güvenlik Sertifikasını almış kursiyerlerin, Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvurusu için bu aşamalarını kolaylaştıran E-Devlet üzerinden Kimlik Başvurusu artık çok kolay.

Eskiden İl Emniyet Müdürlüğü, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne gidilerek elden evrak teslimi ile başvuru yapılıyordu. Artık belirli maddelere uyuyorsanız E-Devlet kapısı üzerinden özel güvenlik kimlik kartı müracaatı yapabilirsiniz.

  • Mezuniyet Belgenizin, E-Devlette gözükmesi gerekmektedir.
  • Devlet Hastanesinden alınmış Sağlık Kurulu Raporu, E-Devlette gözükmesi gerekmektedir.
  • Özel Güvenlik Ruhsat Harcının yatırılmış olması gerekmektedir.
  • Kimlik Kartı Ücretinin yatırılmış olması gerekmektedir.

Dikkat

Parmak izinizin Emniyet Genel Müdürlüğü’nde kayıt olduğundan emin olunuz.
İlk Kimlik Başvurusunda “özel güvenlik ruhsat harcını” yatırmış olmalısınız.
Kimlik Kartı Başvurusunda “özel güvenlik kimlik kartı ücretini” yatırmış olmalısınız.

E-Devlet Başvusunda kulanacağınız İmzalar siyah CD kalemiyle atılmalıdır.

İlk Kimlik Kartı Başvurusundan Önce

Özel Güvenlik Kimlik kartı ücretini nasıl Yatırabilirim?

Özel Güvenlik Ruhsat Harcı Ödendi Makbuzunuzu almak için (Vergi Dairesine 9103’nolu hesaba ödenecek 2024 yılı için 4744 TL). Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartını Silahlıya çevirecek adaylar bu harcı ödemezler.

  • Kimlik Kart Ücreti Harcı Ödendi Makbuzu  (2024 yılı için 150 TL) özel güvenlik şubeye götürülecek. Ücret Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı adına Türkiye Halk Bankasına Gişeden “ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI TAHSİLATI” ödemelerinden yatırılacaktır.
    ATM’den Harç Yatırma işlemi sadece Halkbank ATM sinden olmaktadır. Giriş, Fatura ve Ödemeler, Eğitim ve Sınav Ödemeleri, Polis Akademisi Ödemeleri, Özel Güv. Kimlik Kart-Pol. Teş. Seçiniz ve TC no yazıp onaylayınız.

Not:

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ücreti EFT HAVALE ile olmamaktadır. Sadece Halkbank Şubelerinden yada ATM lerinden yapılır.

E-Devlet ile İlk Kimlik Kartı Başvurusu

E-Devlet ile İlk Kimlik Kartı Başvurusu

Aşağıdaki videoyu izleyerek E-devlet kapısı üzerinden nasıl özel güvenlik kimlik kartı müracaatını yapacağınızı görebilirsiniz. E-devlet üzerinden özel güvenlik kimlik kartı müracaatı için buraya tıklayınız.

Aşağıdaki adımları takip ederek de işlemleri yapabilirsiniz.
E-devlet üzerinden kimlik kartı başvurusu yapabilmek için öncelikli olarak adayların e-devlet sisteminde aktif halde olmaları gerekmektedir.
TEMEL başvuru yapan adayların vergi dairesine (4744TL) ve Halk bankasına (150TL) ücretlerini yatırmış olmaları gerekmektedir.

2024 yılında, ilk kez özel güvenlik kimlik kartı başvurusunda bulunacaklar, Maliye Bakanlığı Vergi Dairesi Veraset ve İntikal Müdürlüğüne, Özel Güvenlik Ruhsat Harcı ücreti olarak 4744 TL yatırmaları gerekmektedir.

E-devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra e-hizmetler bölümüne tıklıyoruz.

Güvenlik butonuna tıklıyoruz.

Emniyet Genel Müdürlüğü logosuna tıklıyoruz.

Özel güvenlik kimlik kartı başvuruları sekmesine tıklıyoruz.

Sağ üst köşedeki Yeni Başvuru butonuna tıklıyoruz.

Açılan sayfada kişisel bilgilerimizi kontrol edip tüm seçenekleri doğru işaretlediğimizden emin oluyoruz.

Açılan sayfanın en alt kısmında dosya ekleyin butonuna basarak JPG Formatında taranmış olan imzamızı yüklüyoruz.
Bu işlemi imzanızın etrafında kalan beyaz boş kısmı kırparak yapınız. Cep telefonunuzla imzanızın fotoğrafını çekerek de yükleme yapabilirsiniz.

Sistemin sizi yönlendirmesiyle sağlık raporu adli sicil kaydı gibi belgelerinizi kontrol edip (Yenileme Başvurularında İstenmez) devam et butonuna basarak adım adım ilerleyip işleminizi tamamlıyorsunuz.

kayıtlarımız süreklidir

Not: Kurumumuza sadece TC. nüfus cüzdanı ile gelerek ön kaydınızı yaptırıp yerinizi ayırtabilirsiniz. Böylece herkesten önce yerinizi ayırmış ve Sınırlı Kontenjandan faydalanmış olursunuz.