Silahsız Yenileme Eğitimi

7 Gün Ders

Silahsız
Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi

Özel Güvenlik Hizmetlerinde istihdam edilen ve Kimlik Kartını aldığı tarihten itibaren 5 yıllık süresi dolan özel güvenlik personeli 5188 Sayılı Yasa gereğince, Silahsız Yenileme Eğitimi almak zorundadırlar.

Silahsız özel güvenlik yenileme eğitimi alacakların kimlik süresi bitmesine en az 6 ay en fazla 1 yıl kala özel güvenlik eğitim kurumuna müracaat etmesi gerekir.

Eğitimlerimiz

Silahsız Özel Güvenlik Yenileme Eğitimine kimler Katılmalıdır?

Özel Güvenlik Sertifikası vermeye yetkili eğitim kurumlardan Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi alarak Özel Güvenlik Kimlik Kartınızı yenilersiniz. Özel Güvenlik Kimlik süresi dolmasına en az 2 sınav öncesi yani yaklaşık 6 ay kala ilk Özel Güvenlik Sınavına girerek Çalışma Haklarınızı Yitirmeden, stressiz şekilde yetişmiş olursunuz. Ve bu eğitimi bitiren Özel Güvenlik Kursiyerleri çalışma hayatına devam edebilir.

 • Özel Güvenlik Yenileme Sertifikası ile yenilenmiş Özel Güvenlik Kimlik Kartı alırsınız.
 • Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Katınızı yenilenmiş olarak Çalışma hakkınızı yenilemiş olarak Türkiye’de çalışmaya devam edebilirsiniz.
image 17 edited

Fırsat! Silahsız Yenileme yaparken Silahlıya Kimlik Al!

Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı sürenizin dolmasına 1 yıldan az kaldı ise, “Silahlı Yenileme” yapma şansınız vardır.
3 gün süreli Silah Bilgisi ve Atış Eğitimine katılarak, Özel Güvenlik Sınavına “Silahlı” girmeye hak kazanabilirsiniz. Sınavda 60 puan alanlar için Yenileme Sertifikası Silahlı düzenlenecektir.
1664008436035 e1668360114155
Eğitimlerimiz

Silahsız Özel Güvenlik Kartımı Yenilemek İstiyorum.

Silahsız Özel Güvenlik Kimliği sahibi Özel Güvenlikler Özel Güvenlik Eğitimi vermeye yetkili eğitim kurumlarına başvurmalıdır. Akademi Özel Güvenlik Kursuna Kayıt için yanınızda Nüfus cüzdanı, Özel Güvenlik Kimliğiniz ve 2 biyometrik resminizin olması yeterlidir.

 • Doğru Eğitim Kurumu ile 7 günde Özel Güvenlik olarak çalışmaya devam edebilirsiniz.
 • Sizlere Bakanlık Onaylı Resmi Özel Güvenlik Sertifikası verilecektir.
 • Dikkatli olun. İşiniz Hazır, eğitim alırken işe başlayabilirsiniz gibi vaatlerde bulunan çok ucuz kurslara itibar etmeyiniz. Sonradan size poligon ücreti, mermi ücreti vb. gibi masraflar çıkartabilirler.

Dikkat! Geç Kalırsan İşsiz Kalabilirsin!

Özel Güvenlik Kimlik süresi dolmasına en az 2 sınav öncesi yani yaklaşık 6 ay kala ilk Özel Güvenlik Sınavına girerek çalışma haklarınızı yitirmeden, stressiz şekilde yetişmiş olursunuz. Daha Erken Özel Güvenlik Yenileme Eğitimine Katılırsanız artan süre Kimlik Bitiş Tarihine Eklenir. Süre Kaybı Yaşamazsınız.
SSS

Silahsız Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Nasıl yapılır?

Silahsız Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi toplam 50 saat dersten oluşur.

Yenileme Dersleri (7 gün) : Özel Güvenlik Hukuku (10 saat), Güvenlik Tedbirleri (10 saat), Yangın Bilgisi (4 saat), Kişi Koruma (4 saat), Genel Kollukla İlişkiler (2 saat), Etkili İletişim (8 saat), Uyuşturucu Madde Bilgisi (1 saat), Temel İlk Yardım (4 saat), Güvenlik Sistem ve Cihazları (3 saat), Kalabalık Yönetimi (4 saat) gibi yenileme derslerinden oluşmaktadır.

 • Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartınızın veya Silahsız Özel Güvenlik Sertifikanızın olması gerekmektedir.
 • Silahsız Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi almak için bir ek bir şart yoktur.

Gerekli şartlı sağlayan Silahsız Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi adayı bazı belgelerle başvuru yapmalıdır.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı Fotokopisi veya Sertifika Fotokopisi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf

Bu detaylar Önemlidir;

 • Kurs Ücreti (Güncel fiyat için lütfen bilgi alınız)
 • Sınav Harcı (Kurs ücretine dahildir)
 • Sertifika Ücreti (Kurs ücretine dahildir)
 • Evrak Dosya Hazırlama (Hiç bir ücret talep edilmeden sizlere yardım etmekteyiz)
 • Eğitimlerde Yapılan Testler (Ücretsizdir)
 • Sınavda başarısız olma, kalma yoktur, Katılmak zorunludur

Silahsız Özel Güvenlik eğitimi sayesinde, Silahsız Özel Güvenlik iş alanına göre daha çok iş imkanı sağlamaktadır. Kendinize daha fazla İş İmkanı sağlayabilirsiniz.

Sınavda başarısız olma, kalma yoktur, Katılmak zorunludur. Mesleğinize Özel Güvenlik olarak devam etmek için Özel Güvenlik Kimlik Katınızı yenilemek zorundasınız.

kayıtlarımız süreklidir

Not: Kurumumuza sadece TC. nüfus cüzdanı ile gelerek ön kaydınızı yaptırıp yerinizi ayırtabilirsiniz. Böylece herkesten önce yerinizi ayırmış ve Sınırlı Kontenjandan faydalanmış olursunuz.