Silahlı Yenileme Eğitimi

7 Gün Ders, 1 Günlük Silah Atışı ve Silah Eğitimi Dersi

Silahlı
Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi

Özel Güvenlik Hizmetlerinde istihdam edilen ve Kimlik Kartını aldığı tarihten itibaren 5 yıllık süresi dolan özel güvenlik personeli 5188 Sayılı Yasa gereğince, Silahlı Yenileme Eğitimi almak zorundadırlar.

Silahlı özel güvenlik yenileme eğitimi alacakların kimlik süresi bitmesine en az 6 ay, en fazla 1 yıl kala özel güvenlik eğitim kurumuna müracaat etmesi gerekir.

Eğitimlerimiz

Silahlı Özel Güvenlik Yenileme Eğitimine kimler Katılmalıdır?

Özel Güvenlik Sertifikası vermeye yetkili eğitim kurumlardan Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi alarak Özel Güvenlik Kimlik Kartınızı yenileyebilirsiniz. Özel Güvenlik Kimlik süresi dolmasına en az 2 sınav öncesi yani yaklaşık 6 ay kala ilk Özel Güvenlik Sınavına girerek Çalışma Haklarınızı Yitirmeden, stressiz şekilde yetişmiş olursunuz ve bu eğitimi bitiren Özel Güvenlik Kursiyerleri çalışma hayatına devam edebilir.

  • Özel Güvenlik Yenileme Sertifikası ile yenilenmiş Özel Güvenlik Kimlik Kartı alabilirsiniz.
  • Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Katınızı yenilenmiş olarak Çalışma hakkınızı yenilemiş olarak Türkiye’de çalışmaya devam edebilirsiniz.
Eğitimlerimiz

Silahlı Özel Güvenlik Kartımı Yenilemek İstiyorum.

Silahlı Özel Güvenlik Kimliği sahibi Özel Güvenlikler Özel Güvenlik Eğitimi vermeye yetkili eğitim kurumlarına başvurmalıdır. Akademi Özel Güvenlik Kursuna Kayıt için yanınızda Nüfus Cüzdanı, Özel Güvenlik Kimliğiniz ve 2 biyometrik resminizin olması yeterlidir.

  • Doğru Eğitim Kurumundan 8 günlük eğitim ile hakkınızı yitirmeden, çalışma hayatınıza devam edebilirsiniz.
  • Sizlere Bakanlık Onaylı Resmi Özel Güvenlik Sertifikası verecektir.
  • Dikkatli olun. İşiniz Hazır, eğitim alırken işe başlayabilirsiniz gibi vaatlerde bulunan çok ucuz kurslara itibar etmeyiniz. Sonradan size poligon ücreti, mermi ücreti vb. gibi masraflar çıkartabilirler.

Dikkat! Geç Kalırsan İşsiz Kalabilirsin!

Özel Güvenlik Kimlik süresi dolmasına en az 2 sınav öncesi yani yaklaşık 6 ay kala ilk Özel Güvenlik Sınavına girerek çalışma haklarınızı yitirmeden, stressiz şekilde yetişmiş olursunuz. Daha Erken Özel Güvenlik Yenileme Eğitimine Katılırsanız artan süre Kimlik Bitiş Tarihine Eklenir. Süre Kaybı Yaşamazsınız.
SSS

Silahlı Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Nasıl yapılır?

Silahlı Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi toplam 60 saat dersten oluşur. Bu derslerin 55 saati yani 7 günü dersliklerimizde teorik olarak yapılır. Geri kalan 5 saati ise yani 1/2 günü ise poligonda uygulamalı atış dersi yapılarak bitmektedir.

Yenileme Dersleri (7 gün) : Özel Güvenlik Hukuku (10 saat), Güvenlik Tedbirleri (10 saat), Yangın Bilgisi (4 saat), Kişi Koruma (4 saat), Genel Kollukla İlişkiler (2 saat), Etkili İletişim (8 saat), Uyuşturucu Madde Bilgisi (1 saat), Temel İlk Yardım (4 saat), Güvenlik Sistem ve Cihazları (3 saat), Kalabalık Yönetimi (4 saat) gibi yenileme derslerinden oluşmaktadır.

Silah Dersi (1/2 gün) : Silah eğitimi dersleri yarım gün teorik ve yarım gün pratik olmak üzere tamamlanmaktadır. Teorik eğitimler sınıf ortamında görsel slaytlar ve videolu eğitimler halinde yapılmakta, uygulamalı eğitimler ise poligonda gerçek atış yapılarak tamamlanmaktadır.

  • Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartınızın veya Silahlı Özel Güvenlik Sertifikanızın olması gerekmektedir.
  • Silahlı Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi almak için bir ek bir şart yoktur.

Gerekli şartlı sağlayan Silahlı Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi adayından bazı belgelerle başvuru yapmalıdır.

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartı Fotokopisi veya Sertifika Fotokopisi
  • 2 adet biyometrik fotoğraf

Bu detaylar Önemlidir;

  • Kurs Ücreti (Güncel fiyat için lütfen bilgi alınız *Telefonlar)
  • Sınav Harcı (Kurs ücretine dahildir)
  • Poligon, Mermi, Silah Ücreti (Kurs ücretine dahildir)
  • Sertifika Ücreti (Kurs ücretine dahildir)
  • Eğitimlerde Yapılan Testler (Ücretsizdir)
  • Sınavda başarısız olma, kalma yoktur, Katılmak zorunludur

Silahlı Özel Güvenlik eğitimi sayesinde, Silahsız Özel Güvenlik iş alanına göre daha çok iş imkanı sağlamaktadır. Kendinize daha fazla İş İmkanı sağlayabilirsiniz.

Sınavda başarısız olma, kalma yoktur, Katılmak zorunludur. Mesleğinize Özel Güvenlik olarak devam etmek için Özel Güvenlik Kimlik Kartınızı yenilemek zorundasınız.

kayıtlarımız süreklidir

Not: Kurumumuza sadece TC. nüfus cüzdanı ile gelerek ön kaydınızı yaptırıp yerinizi ayırtabilirsiniz. Böylece herkesten önce yerinizi ayırmış ve Sınırlı Kontenjandan faydalanmış olursunuz.