Temel Eğitim Sonrası Kimlik Başvuru Belgeleri

Özel Güvenlik Şubeye Başvurarak Kimlik almak için

E-Randevu ile İlk Kimlik Kartı Başvurunuzu Yapabilirsiniz.

Özel Güvenlik Sınavını kazanıp sertifikanızı aldıktan sonraki aşamalarda sizlere yardımcı olacak aşamalara açıklamalar getirelim.

E-Devlet üzerinden Özel güvenlik kimlik müracaatlarını yapma şansınız yoksa, İlin Emniyet Müdürlüğüne başvurmalıdır. Başvurunuz E-Randevu İle Yapılır. Kurumumuz Mezunları Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü giderek müracaat yapmanız gerekir.

1664008436035 e1668360114155
Kimlik Kartı Başvurusu

Özel Güvenlik Kimlik Müracaatlarını Nasıl Yapabilirim?

Temel Eğitim Sınavı sonrası, Özel Güvenlik Temel Sertifikasını aldıktan sonra Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvurusu için gerekli belgeleri hazırlamanız gereklidir. Kurumumuz sizlere yarımcı olacaktır.

E-Randevunuzu http://e-randevu.istanbul.pol.tr/randevuApp/ ile alarak, hazırladığınız belgelerinizle bizzat Emniyet Müdürlüğüne gitmelisiniz.
İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü, (Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü binasındadır.)  Metrobüs ile Mecidiyeköy durağında inmelisiniz) 

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü için; Yol Tarifi

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 1 tane biyometrik fotoğraf (Beyaz fon üzerine, Koyu Renk Kıyafetle, ön cepheden çekilmiş yeni resim olmalıdır) 
 • Temel eğitim sertifikasının aslı ve fotokopisi (Kursumuzdan aldığınız)
 • Mezuniyet Belgenizin aslı ve fotokopisi (Diploma, Tasdikname, Öğrenci Belgesi. E-devlet çıktısı da geçerlidir)
 • Devlet Hastanesinden Alınmış Sağlık Kurulu Raporu (Kursa kayıt olurken alınan rapor kullanılacaktır. Rapor süresi 1 yıl geçerlidir)
 • Kan Grubunu gösterir belge fotokopisi (Ehliyet Fotokopisi de geçerlidir) 
 •  Özel Güvenlik Ruhsat Harcı Ödendi Makbuzu (Vergi Dairesine 9103’nolu hesaba ödenecek 2024 yılı için 4744TL). Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartını Silahlıya çevirecek adaylar bu harcı ödemezler.
 • Kimlik Kart Ücreti Harcı Ödendi Makbuzu  (2024 yılı için 150 TL) özel güvenlik şubeye götürülecek. Ücret Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı adına Türkiye Halk Bankasına Gişeden “ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI TAHSİLATI” ödemelerinden yatırılacaktır.
  ATM’den Harç Yatırma işlemi sadece Halkbank ATM sinden olmaktadır. Giriş, Fatura ve Ödemeler, Eğitim ve Sınav Ödemeleri, Polis Akademisi Ödemeleri, Özel Güv. Kimlik Kart-Pol. Teş. Seçiniz ve TC no yazıp onaylayınız.
 • Başvuru ve takip fişi (internetten randevu alındığında sistem ekrana getiriyor. Sizin sadece yazıcıdan çıktı alıp imzalamanız gereklidir. Evraklarınız ve sertifika hazır olmadan randevu almayınız)
 • Randevu saatinde Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü içerisinde Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne evraklarınızı teslim etmelisiniz.

kayıtlarımız süreklidir

Not: Kurumumuza sadece TC. nüfus cüzdanı ile gelerek ön kaydınızı yaptırıp yerinizi ayırtabilirsiniz. Böylece herkesten önce yerinizi ayırtmış ve Sınırlı Kontenjandan faydalanmış olursunuz.

2024 yılında, ilk kez özel güvenlik kimlik kartı başvurusunda bulunacaklar, Maliye Bakanlığı Vergi Dairesi Veraset ve İntikal Müdürlüğüne, Özel Güvenlik Ruhsat Harcı ücreti olarak 4744 TL yatırmaları gerekmektedir.